Fridays for Future Česká republika

Magdaléna Středová

Je mi 17 let a jsem studentkou druhého ročníku oboru mediální komunikace na střední škole v Praze. Ráda píšu, publikuji ve školním časopise. Jsem již rok a půl členkou studentského klimatického hnutí Fridays for future, kde jsem pracovala na loňské kampani k volbám, a kde se momentálně podílím převážně na komunikaci s veřejností, skrze naše sociální sítě.

Matyáš Dynka

Je mi 19 a maturuji na gymnáziu ve Zlíně. V hnutí se nejvíce točím kolem grafiky a komunikace, ale příležitostně se vyskytuji i jako řečník na akcích. Aktivismus dělám hlavně z důvodu, protože nedokážu sedět se založenýma rukama a nečinně sledovat lidstvo plující do neklidných vod klimatické krize. Každého z nás se týká budoucnost. Já se chci na té své podílet.

Ema Ostřížková

Je mi 20 let a studuji prvním rokem Mediální studia na IKSŽ na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy. V oblasti aktivismu se věnuji zejména problematice změn klimatu a to v hnutí Fridays For Future. Zde se zapojuji od vzniku české pobočky v roce 2019. V hnutí se podílím na organizaci akcí, správě sociálních sítí, videotvorbě a působím také jako mluvčí za Moravskoslezský kraj. Ve svém volném čase se věnuji dokumentaristice, módnímu návrhářství a skateboardingu.

Fridays For Future Maďarsko

Lili Aschenbrenner

Jsem Lili, sedmnáctiletá studentka střední školy. Už téměř tři roky jsem organizátorkou hnutí Fridays for Future v Maďarsku. Za tu dobu jsem poznala lidi a komunity, na které bych nikdy nechtěla zapomenout. Všechno v mém životě se změnilo na nepředstavitelné úrovni, v dobrém slova smyslu. Jednou z nejdůležitějších věcí, které se v naší místní skupině věnuji, je mezinárodní komunikace – spolupráce mezi maďarskými a mezinárodními skupinami FFF.

Kinga Somlói

Jmenuji se Kinga, je mi 19 let, a ještě studuji střední školu. Deset let hraji na klavír a ráda čtu. O ochranu životního prostředí se zajímám už dlouho, ale do maďarského FFF jsem vstoupila až na konci roku 2021. Hned jsem si komunitu oblíbila.

Márton Veszprémy

K maďarskému FFF jsem se připojil na 8. protestu v dubnu 2019 jako student, a od té doby jsem hnutí reprezentoval na několika akcích (konference, kulatý stůl, rozhovor, ambasáda atd.). Přestože jsem vystudoval humanitní obor, dlouhodobě se zajímám o životní prostředí. Klimatické protesty mladých lidí považuji za velmi důležité a inspirativní. Věřím, že jsou nejúčinnějším nástrojem, který máme k dispozici, abychom něco skutečně změnili.